Witaj na oficjalnym forum konkursu - OX MUSIC FESTIVAL!

Ocena wątku:
 • 0 głosów - średnia: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Zasady gry
#1
[Obrazek: logopost.png]
ZASADY GRY
Uczestnictwo
Do konkursu może zgłosić się każdy, który najpóźniej w dniu zgłoszenia ukończył 14 lat.

Wytwórnie
Aby wziąć udział w konkursie, należy odpowiednim dziale założyć wytwórnię muzyczną. Aby wytwórnia była aktywna i mogła zgłaszać swoich podopiecznych do konkursu wymagane są:
 • Nazwa wytwórni
 • Logo wytwórni (może być wykonane przez kogoś innego)
 • Siedziba wytwórni (dowolne miejsce na Ziemi, fikcyjne miejsca są niedozwolone)


Każda wytwórnia otrzymuje na starcie wirtualne pieniądze w walucie ox, które zasilają nasze konto w Banku. Startowa suma wynosi 1 000 oxów.
Właściciel wytwórni nazywany jest jej managerem. Każdy manager ma prawo do zmiany nazwy, loga czy siedziby swojej wytwórni. Zmiana nazwy wytwórni jest jednak płatna i za każdą zmianę uczestnik ponosi opłatę w wysokości 5 000 oxów, choćby zmiana obejmowała tylko jeden znak w nazwie.

Zgłoszenie

Opłaty
Zakup wykonawcy odbywa się za pomocą serwisu Last.fm
Aby sprawdzić cenę, należy znaleźć wykonawcę w tym serwisie i odszukać ilość słuchaczy. Następnie z tej ilości skreślić dwie ostatnie cyfry. Taka liczba, to cena w oxach za naszego wykonawcę (czyli 1% słuchaczy).


Cytat:Przykładowo, jeśli wykonawca X ma 2 548 769 słuchaczy, to jego cena wynosi 25 487 oxów.


W każdej edycji można kupić tylko jednego wykonawcę. Poza tym, każda wytwórnia płaci składkę za udział w konkursie. Wysokość składki wynosi 5% aktualnego stanu konta po odjęciu kosztów za wykonawcę.

Uwaga! Debiutanci za swojego pierwszego wykonawcę nie ponoszą żadnych kosztów (biorą go gratis do kwoty 10 000 oxów), płacąc jedynie 5% składki za udział w konkursie.

Duety
a) jeśli duet występuje jako osobny wykonawca na last.fm:
płacona jest cała kwota, jednakże w kolejnych konkursach, można wystawiać tylko piosenki zapisane jako ten duet. Kupiony duet może zostać wystawiony tylko z takim dorobkiem, jaki posiada zapisany na swoim koncie.

b) jeśli duet nie występuje jako osobny wykonawca na last.fm:
wybieramy jednego wykonawcę z duetu za którego płacimy 100% kwoty, który stanie się członkiem wytwórni. Za wykonawcę towarzyszącego płacimy 20% kwoty, jednakże, nie staje się on częścią naszego dorobku.

c) jeśli posiadamy jednego członka duetu w swojej wytwórni:
w takim wypadku, płaci się 100% za drugiego członka duetu i staje się on podopiecznym naszej wytwórni (o ile, dany duet nie został wykupiony wcześniej, przez inną wytwórnię - jeśli został, nie można wystawić danego duetu, nawet jeśli uczestnik posiada obydwóch członków w swojej wytwórni).

d) jeśli duet nie występuje, jako osobny wykonawca na last.fm, a część duetu jest wykupiona przez inną wytwórnię:
jeśli wytwórnia posiadająca tego wykonawcę wyrazi zgodę, trzeba zapłacić 20% zarobku wykonawcy w poprzednich edycjach danej wytwórni.


Odkupowanie
Uczestnik może odkupić wykonawcę z innej wytwórni za zgodą jej właściciela. Sprzedający z kupującym mogą dogadać się co do ceny wykonawcy, jednak nie może być ona mniejsza, niż zapłacił za niego właściciel wystawiając go po raz pierwszy w konkursie.
Jeśli wytwórnia nie bierze udziału w konkursie nieprzerwanie od co najmniej 15 edycji, wszyscy wykonawcy tejże wytwórni powracają na rynek wtórny i mogą zostać odkupieni przez inne wytwórnie za aktualną cenę podaną na last.fm.
Jeśli wytwórnia powróci do konkursu po więcej niż 15 edycjach, to jego wykonawcy pozostają zarezerwowane dla tejże wytwórni poza wykonawcami, którzy zostali odkupieni przez inne wytwórnie podczas jej nieobecności.

Prezentacja
Zadaniem managera będzie utworzenie tematu z prezentacją swojej piosenki (dział Prezentacja). Zgłoszenie musi zawierać:
 • Imię i nazwisko/pseudonim wykonawcy lub nazwę zespołu
 • Kraj, z którego wykonawca pochodzi lub mieszka i pracuje
 • Tytuł piosenki
 • Link do teledysku na YouTube
 • Wraz z teledyskiem należy określić fragment do skrótu (od-do, 25 sekund)
 • W razie braku teledysku należy wysłać wideo zamienne i określić dodatkowo fragment tego wideo (od-do, także 25 sekund)
 • Cenę za artystę + link do strony z wykonawcą na Last.fm

Zakazane piosenki
Do konkursu nie wolno zgłaszać piosenek:
a) pochodzących z:
b) zabrania się także wystawienia piosenki, która w ujęciu administratorów:
 • jest hitem - powszechnie popularnym utworem
 • przekracza 7 minut
 • jest coverem innego utworu, który był hitem
Zmiana wykonawcy/piosenki
Uczestnik może w dowolnej chwili zmienić swoją piosenkę i/lub wykonawcę przed zakończeniem zgłoszeń. Jeśli zmienia wykonawcę, to koszt za jego wycofanie zostaje zwrócony, a za nowego zostaje pobierana opłata wg. obowiązującego regulaminu. Dodatkowo pobierana jest opłata 200 oxów za zmianę. Jeśli zmieniona zostaje tylko piosenka zgłoszonego artysty, uczestnik ponosi jedynie dodatkową opłatę za zmianę piosenki.

Komentowanie
Każdy zgłoszony uczestnik ma prawo do aktywnego recenzowania piosenek konkurencji bez ujawniania jakichkolwiek not. Innymi słowy - swoją opinie wyrażamy słownie. Wszelkiego rodzaju komentarze typu "4/10" są zabronione.

Konkurs
Organizator a administracja forum
Forum zarządzane jest przez admina i od niego należy ogłaszanie terminów kolejnych edycji, przyjmowanie zgłoszeń, przyjmowanie punktacji, publikacja playlist, publikacja wyników, pobieranie opłat za start w konkursie jak i wypłacanie zarobionych oxów, wyjaśnianie sporów oraz informowanie uczestników o zmianach w konkursie.
Organizacją danej edycji zajmuje się przeważnie zwycięzca poprzedniej edycji. Kiedy odmówi, organizację może przejąć dowolny inny uczestnik konkursu. Zadaniem organizatora jest utworzenie działu "Organizacja" na forum i opublikowanie następujących danych:
 • Miasta kolejnej edycji
 • Logo
 • Sloganu (opcjonalnie)
 • Miejsca, w którym odbywać się będzie koncert finałowy (i/lub półfinałowy)
 • Prowadzących (może być jeden lub kilku)
 • Opening i interval act (opcjonalnie)
Organizator może organizować tzw. konkursy poboczne - na przykład plebiscyt na najlepszy teledysk. Może również wprowadzić swoje pomysły w życie w celu zapewnienia rozrywki podczas trwania danej edycji. Organizator otrzymuje pulę pieniędzy ze składek, którą będzie mógł przeznaczyć na dodatkowe [i]atrakcje[/i], dzięki czemu wytwórnie kolejny raz będą mogły zdobyć fundusze na wykonawców.

Głosowanie
Obowiązkiem każdego uczestnika jest przesłuchanie wszystkich konkursowych piosenek i wysłanie punktacji na konto GŁOSOWANIE. Oceny piosenek dokonuje się w rozszerzonym systemie eurowizyjnym, tj. 15 punktów dla najlepszej piosenki, 12 dla miejsca drugiego, 10 dla miejsca trzeciego, a dla dalszych miejsc 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2 i 1 punkt bądź w systemie eurowizynym. Informacja o sposobie głosowania pojawi się w każdej edycji. W swojej punktacji nie trzeba uwzględniać piosenek rezerwowych.

Dyskwalifikacje
Jeśli jakaś wytwórnia nie odda głosów, zostanie zdyskwalifikowana, a zebrane punkty zostaną przeliczone na oxy i odjęte z konta. Za drugą dyskwalifikację ilość oxów ujemnych mnoży się przez dwa, za trzecią przez trzy, itd.

Wyniki
Po gali finałowej, podczas której poznajemy wyniki danej edycji, wypłacane są oxy, które uczestnik zarobił podczas finału. Za każdy zdobyty w finale punkt wypłacanych jest 50 oxów. Jeśli organizowane zostaną półfinały, za zdobyte w nich punkty nie otrzymujemy żadnych pieniędzy. Uczestnik który wygrał daną edycję, ma prawo zorganizować kolejną.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości